Vattentäta och smidiga skydd för skor
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
−20%

Azzezo Galosch Gummistövlar Regnstövlar Dam&Herr

Skydda dina fina skor med Azzezo Galoscher i högkvalitativt silikon. Vattentäta och lätta att ta av och på. Välj en storlek större för grövre skor!

159,20 kr Inkl. moms

127,36 kr Exkl. moms

199,00 kr−20%

Levereras inom 1-3 arbetsdagar
Klarna Checkout (betala tryggt efter du fått din beställning)
Skickas inom 24/48 timmar (alltid spårbar frakt)
Ångerrätt (14 dagars ångerrätt efter du mottagit paketet)
Beskrivning

Med Azzezo Galosch Gummistövlar Regnstövlar Dam & Herr får du ett pålitligt skydd mot regn, smuts och fukt. Galoscherna är tillverkade i slitstarkt och högkvalitativt silikon som gör dem helt vattentäta och enkla att använda i vardagen. Tack vare den flexibla designen är de lätta att ta av och på, samtidigt som de håller dina skor torra och rena oavsett väder.

Dessa regnskydd för skor är perfekta för dig som vill bevara kvaliteten på dina finskor, sneakers eller vardagsskor, och slippa oroa dig för regn eller smutsiga gator. Finns i färgerna blå och röd. Storlekarna är anpassade för finskor – välj gärna en storlek större om du ska använda galoscherna över grövre skor.


Egenskaper

  • Tillverkade av högkvalitativt silikon

  • 100% vattentäta och slitstarka

  • Skyddar mot regn, smuts och väta

  • Lätta att ta av och på

  • Finns i färg blå och röd

  • Storlekar anpassade för finskor (rekommenderas en storlek större för grövre skor)


Tips

Använd Azzezo Galoscher över dina vardagsskor, finskor eller sneakers när vädret är osäkert. Rengör dem enkelt under rinnande vatten efter användning för att behålla deras hållbarhet och funktion.

Datablad
2GO
PKS1211
7314247403351
720080
Du kanske också gillar
Kunder som köpt denna produkt köpte också:
chat Kommentarer (0)